![Εκπρόσωποι συνεταιριστικών επιχειρήσεων συναντώνται στα Φάρσαλα](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net:443/media/thessaliaeconomy/Default/_Profiles/fd49780c/1c8dc851/001%20prasina_stahia.jpg?v=638400507800000000)
Το μέλλον του συνεταιριστικού κινήματος θα απασχολήσει την συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου στο Πολιτιστικό Κέντρο Φαρσάλων με κεντρικό ομιλητή τον πρόεδρο της ΕΒΟΛ, Νικήτα Πρίντζο.
Η συνάντηση θα πραγματοποιεί στις 11 το πρωί και σύμφωνα με την σχετική ανακοίνωση «θα μιλήσουν αγρότες και συνεταιριστές για τα μεγάλα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο αγροτικός κόσμος. Θα γίνει διαλογική συζήτηση και θα ληφθούν αποφάσεις για την πορεία του συνεταιριστικού κινήματος».
Την εκδήλωση οργανώνουν οι Συνεταιρισμοί περιοχής Φαρσάλων και ο Δήμος Φαρσάλων.