![Επένδυση 2 εκ. ευρώ από τον Οινοποιητικό Συνεταιρισμό Τυρνάβου](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net:443/media/thessaliaeconomy/Default/_Profiles/fd49780c/1c8dc851/%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82,%20%CE%9F%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%CE%A4%CF%85%CF%81%CE%BD%CE%AC%CE%B2%CE%BF%CF%85.jpg?v=638394895710000000)
Δύο νέες ετικέτες λάνσαρε πρόσφατα ο Αγροτικός Οινοποιητικός Συνεταιρισμός Τυρνάβου, ενώ προγραμματίζει μεγάλη επένδυση σε εξοπλισμό. Ειδικότερα, όπως δήλωσε ο Αθανάσιος Πλιάκας, Sales Manager του Συνεταιρισμού, οι δύο νέες ετικέτες είναι: • Μοσχάτο Τυρνάβου λευκό • Μοσχάτο Τυρνάβου ροζέ.
Στο μεταξύ ο συνεταιρισμός μεγαλώνει τις εγκαταστάσεις του Οινοποιείου. Σύμφωνα με τον κ. Πλιάκα, η επένδυση αφορά στην αύξηση των δεξαμενών, ενώ το ύψος της θα ανέλθει στα €2 εκατ. Σήμερα, ο Συνεταιρισμός έχει περίπου 500 μέλη - αμπελουργούς της ευρύτερης περιοχής Τυρνάβου.
Το σύνολο των αμπελιών, που καλλιεργούν τα μέλη, είναι 12.000 στρέμματα. Οι κύριες ποικιλίες που παράγει το Οινοποιείο Τυρνάβου, είναι: • Μοσχάτο • Ροδίτης • Sauvignon blanc • Syrah • Merlot • Μπαντίκι κ.ά. Εκτός από κρασιά, ο Συνεταιρισμός παράγει επίσης, τσίπουρο και ούζο. Ο κ. Πλιάκας τόνισε ότι ο Συνεταιρισμός εξετάζει πάντα, να προσθέσει κάτι καινούριο στην γκάμα του. Τα προϊόντα του οινοποιείου είναι διαθέσιμα σε καταστήματα εστίασης και σε supermarkets σε όλη την ελληνική επικράτεια.
Ο Συνεταιρισμός εξάγει τα κρασιά του κατά κύριο λόγο στην Αυστραλία και περιστασιακά σε Γερμανία, Ελβετία και Καναδά. Όπως δήλωσε ο κ. Πλιάκας, οι εξαγωγές αντιστοιχούν σε περίπου 10% του συνολικού τζίρου του Συνεταιρισμού, τονίζοντας πως η κύρια δραστηριότητα βρίσκεται στην εγχώρια αγορά. “Αυτή τη στιγμή, δυναμώνουμε την εικόνα μας στην Αυστραλία, ερευνούμε συμφωνίες με καταστήματα και αλυσίδες”.
Ελευθερία Πιπεροπούλου