![Νέα μονάδα παραγωγής γύρου από την θεσσαλική PFS](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net:443/media/thessaliaeconomy/Default/_Profiles/fd49780c/1c8dc851/16559-BIOMIHANIES-PFS-ABEE---PAPAGEORGIOY-FOOD-SERVICE-ABEE---EMPORIO-KREATON-MAZIKIS-ESTIASIS-2.jpg?v=638395136110000000)
Νέα επένδυση παραγωγής προψημένου γύρου πραγματοποιεί η θεσσαλική επιχείρηση κρεατοσκευσμάτων Papageorgiou Food Service (PFS) η οποία εδρεύει στο νομό Λάρισας.
Η νέα μονάδα θα λειτουργήσει δίπλα από τις υπάρχουσες εγκαταστάσεις, στο 10ο χλμ. Λάρισας – Αμπελώνα, και αφορά μια πλήρως αυτοματοποιημένη και καθετοποιημένη μονάδα προψημένου γύρου χοιρινού και κοτόπουλου, σχεδόν έτοιμο προς κατανάλωση.
Η PFS διαθέτει σήμερα τρεις επιμέρους γραμμές, οι οποίες λειτουργούν αυτόνομα. Τη γραμμή παραγωγής θηλαστικών (χοιρινό, μοσχάρι, αρνί), πουλερικών (κοτόπουλο, γαλοπούλα, πάπια), καθώς και εκείνη της θερμικής επεξεργασίας όπου παράγεται ο προψημένος γύρος.
Η ημερήσια παραγωγική δυνατότητα της επιχείρησης κατανέμεται ως εξής:
• Γύρος 13.000 κιλά ανά οκτάωρο
• Σουβλάκια 8.000 κιλά ανά οκτάωρο
• Κρεατοσκευάσματα (μπιφτέκι - κεμπάπ) 7.000 κιλά ανά οκτάωρο
Η εταιρεία, μαζί με το υποκατάστημα των Αθηνών, απασχολεί προσωπικό διακοσίων ατόμων.
Λ.Ε. (Με πληροφορίες από Γ. Νούλη, Ελευθερία)